6 روش بی‌رنگ کردن ناخن

بی‌رنگ کردن ناخن

روش­هایی برای بی‌رنگ کردن ناخن

من هر روز ناخن‌هایم را براق‌کننده بی‌رنگ می‌زنم. یک بار لاک سیاه زدم و مشکل‌ساز شد و مجبور شدم هر روز رنگ بزنم و مواظب باشم خاکستری نشوند. لازم بود که پایین ناخن را مرتب رنگ بزنم و دیدم که وقتم اجازه نمی‌دهد این کار را روزانه انجام دهم. دنبال راه‌حل سریع و آسان برای برگرداندن رنگ ناخن‌ها به حالت اولیه بودم که به این‌ها رسیدم.

بی‌رنگکردن با خمیردندان: این اولین روش من بود، که خیلی راحت و کارا است. ناخن­های­‌تان را به وسیله یک مسواک کودک برای یک یا دو دقیقه بسایید. ممکن است لازم باشد چندین بار این کار را انجام دهید. خمیردندان سفیدرنگ بهتر از رنگی و ژله­‌یی جواب می­‌دهد. با اضافه کردن جوش‌شیرین به خمیردندان خاصیت رنگ‌بری آن بیشتر می‌شود.

آب­لیمو و جوش‌­شیرین: آب یک لیمو را بگیرید و در یک ظرف غیر­فلزی (مثلا شیشه­‌ای) با مقداری جوش‌شیرین مخلوط کنید تا خمیر یکدست شود. سپس با استفاده از یک مسواک مخلوط خمیر مانند را بر روی ناخن­‌های خود بکشید. در نهایت با آب بشویید. هرکدام از ناخن­های‌تان که پوست کناری‌اش خراش یا بریدگی دارد از این روش استفاده نکنید چون اسید موجود در آب­لیمو باعث سوزش می‌­شود.

آب­‌اکسیژنه 3% (هیدروژن پراکسید)  و جوش­‌شیرین: هر دو ماده را با هم تا زمانی مخلوط می­‌کنیم که خمیر یکدستی حاصل شود. مخلوط را روی ناخن­ها بزنید. پس از سه دقیقه که روی ناخن­ها نشست، با آب گرم بشویید.

پاک­‌کننده­ دندان مصنوعی: دو­عدد قرص پاک­‌کننده دندان را در آب گرم حل کرده، به مدت پنج دقیقه بر روی ناخن­ها بگذارید. من این روش را تا حالا امتحان نکرده‌­ام چون پاک­‌کننده دندان مصنوعی نداشتم، اما شنیدم که این روش هم کار می­‌کند. در بازار ایران برند کورگا (ساخت کشور برزیل) برای این کار هست.

مداد سفید­کننده ناخن: من به تازگی فهمیدم که این وسیله وجود دارد. شما می­توانید آن را از داروخانه­ها یا فروشگاه­های لوازم آرایشی تهیه کنید. من این مداد را به زیر ناخن­هایم می‌کشم، کارکرد آن شبیه مانیکور فرانسوی است با اندکی تفاوت.

استفاده از یک پوشش پایه (مانند برق ناخن): در ابتدا از سیاه شدن ناخن­های‌تان جلوگیری کنید که این باارزش‌ترین روش است. فراموش نکنید که بعد از استفاده از این پاک­‌کننده­ها پوست دست شما خشک می‌شود و می‌­بایست از مرطوب­‌کننده استفاده کنید.

لینک منبع:

http://www.listotic.com/6-easy-ways-to-whiten-your-nails/