7 نکته راجع به فر کردن مو‌ ها

نکته راجع به فر کردن مو‌ها

7 نکته راجع به فر کردن مو‌ ها که باید بدانید

راجع به فر کردن مو‌ها نکاتی وجود دارد که لازم است بدانید. راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که آگاه بودن از آن‌ها بسیار ضروری است.  آیا اصول اولیه فر کردن مو‌ها را می‌دانید؟ اجازه دهید به جزئیات بپردازیم. قبل از شروع به این کار بهتر است اطلاعاتی راجع به آن کسب کنید.

1-مو‌های سالم و طبیعی، بهترین پایه برای فر کردن مو:

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که اگر مو‌های آسیب دیده دارید، فر دائم روی آن جلوه نخواهد داشت. اگر مو‌های‌تان سفید شده و یا خشک است، مواد شیمیایی فر کننده اثر چندانی نخواهد داشت. حتی استفاده از مقدار بیشتر مواد باز هم مؤثر نیست. این کار باعث می‌شود مو‌های‌تان ریزش کند.
راه حل چیست؟ قبل از اینکه بخواهید مو‌های‌تان را فر کنید، با آرایشگر خود مشورت کنید و یا این آزمایش ساده را در خانه انجام دهید:
یک تار از مو‌های‌تان را بکنید و آن را داخل کاسه‌ پر از آب بیاندازید. اگر تار مو همچنان روی آب شناور ماند و رسوب نکرد، پس مطمئن باشید که مو‌های‌تان به اندازه کافی سالم است امااگر داخل آب فرو رفت و ته‌نشین شد، این بدان معناست که مو‌های شما بسیار پر‌منفذ است و اگر چنین مویی فر شود در اثر تماس با مواد شیمیایی، خشک و شکننده خواهد شد.

2- یک سرمایه‌گذاری بلند مدت:

هزینه فر کردن مو کم نیست. خصوصاً اگر از مواد درجه یک و با کیفیت بالا استفاده شود. خبر خوب این است که اگر از مو‌های‌تان درست مراقبت کنید تا 6 ماه پایدار خواهد بود و این فوق العاده است.  بعد 6 ماه دوباره احتیاج به تمدید خواهد داشت. البته اگر مراقبت کافی و درست انجام گیرد ماندگاری آن بیشتر هم می‌شود.

3- فر کردن مو، آنقدر‌ها که فکر می‌کنید، خوب نیست:

حتی سالم‌ترین مو‌ها نیز بعد از درمان‌های شیمیایی ممکن است خشک و شکننده شوند. این مسأله ممکن است باعث شود شما از تصمیم خود منصرف شوید. با این حال مأیوس نشوید. من نکاتی راجع به مراقبت ازمو‌های فر شده را به اشتراک می‌گذارم وتضمین می‌کنم که این روش‌ها متفاوت و خاص می‌باشند و نتیجه می‌دهند. فر کردن آنقدر‌ها هم کار ساده‌ای نیست و با رعایت کردن یک سری نکات از مشکلات ناشی از آن نجات پیدا خواهید کرد. فقط کافی است تغییراتی در روال عادی مراقبت از مو‌های‌تان ایجاد کنید. شما به یک محصول برای شکل‌دهی به فر مو‌های‌تان احتیاج دارید. روغن مو کمک می‌کند از شر وز مو راحت شوید. همچنین اطمینان پیدا می‌کنید که مو‌های‌تان رطوبت لازم را کسب کرده است.

4-درخشش مو‌ها را بیشتر کنید:

در نظر داشته باشید که مواد شیمیایی که برای فر کردن مو استفاده می‌شود ممکن است باعث کدر تیره شدن آن شود. این‌ها همه به نوع محصول مورد استفاده و همچنین مدت زمان تماس این مواد با مو‌ها بستگی دارد. با وجود این توصیه می‌کنم خیلی وسواس به خرج ندهید. اتفاقی است که خواهد افتاد! آن‌هایی که مو‌های خشک دارند بیشتر از بقیه دچار این مشکلات می‌شوند. به همین دلیل قبل از هر کار به شما مشاوره  را توصیه می‌کنم. لازم است توضیحاتی در باره خصوصیت مو‌های‌تان در اختیار آرایشگر خود قرار بدهید. مثلا اگر مو‌های حساسی دارید باید موادی با ترکیب شیمیایی ضعیف‌تر استفاده شود ویا مدت زمانی که مواد شیمیایی با مو‌های‌تان ترکیب شده کم باشد.

5- در شست‌وشوی مو‌های‌تان دقت کنید:

در این جا نکته‌ای راجع به ماندگاری فر مو تذکر بدهم، این که مو‌های‌تان را بلافاصله بعد از فر زدن نشویید. حتی روز بعد هم نشویید. اگر تازه فر کرده‌اید 24 تا 36 ساعت باید بگذرد تا ماندگاری آن بیشتر باشد. بنابر‌این استفاده از شامپو هم برای روز‌های اول ایده خوبی نیست. بعد از این مدت زمان شما آزاد هستید مو‌های‌تان را به هر روشی که دوست دارید، بشویید. البته توصیه می‌کنم از یک شامپو با ترکیب ملایم استفاده کنید. دستور و قاعده خاصی برای مراقبت از موی فر شده وجود دارد مثلاً اگر مو‌های صاف وسبک دارید، احتمال این که فر باز شود و به حالت اول برگردد وجود دارد. اینگونه مو‌ها فر را معمولا نگه نمی‌دارند.

6-هوای خشک، بهترین راه حل برای مو‌های فر:

تنها راه فر کردن مو بدون استفاده از مواد شیمیایی، این است که اجازه دهید مو‌ها به طور طبیعی و بدون استفاده از سشوار خشک شوند. البته نمی‌شود گفت بهترین راه است. مخصوصاً این که در فصل سرما باشید، ولی باز توصیه می کنم امتحان کنید. در این روش مدت زمان کمتری صرف می‌کنید. مو‌ها را در حوله‌ای تمیز بپیچید، 5 دقیقه صبر کنید، حوله را باز کنید و با دست مو‎های‌تان را تکان دهید و دوباره در حوله بپیچید، باز هم 5 دقیقه صبر کنید. با این کار اطمینان پیدا می‌کنید که رطوبت لازم جذب مو شده است و مو‌های‌تان حالت می‌گیرد.

7- شما می‌توانید هروقت که خواستید، مو‌های‌تان را دوباره صاف کنید:

شما افراد زیادی را دیده‌اید که اعتقاد دارند، فر کردن مو‌ها برابر است با از بین رفتن بافت مو و هم اینکه فکر می‌کنند هیچ وقت مو به حالت اول باز نمی‌گردد. در صورتی که این به سختی و به ندرت اتفاق می‌افتد. وقتی به آرایشگاه می‌روید و با دستگاه‌های حرارتی مو‌های‌تان را حالت می‌دهید با یک شستن ساده مو‌ها به حالت اول باز خواهد گشت.

خب امیدوارم این نکاتی که برای نحوه محافظت از موهای فر شده بیان شد برای‌تان مفید باشد. شما هم اگر نظر و پیشنهادی دارید و یا اگر خواستید محصولی برای محافظت از موی فر شده ارائه دهید، می‌توانید آن‌را به اشتراک بگذارید.

http://hair.allwomenstalk.com/things-you-need-to-know-about-perms