۳۲ نکته و ترفند آرایشی که دنبالش بودید

۳۲ نکته و ترفند آرایشی

۳۲ نکته و ترفند آرایشی که دانستنش برای زنان مفید است

همیشه سعی کنید به گونه‌­ای آرایش کنید که علاوه بر زیبا کردن شما چهره‌تان را طبیعی نشان دهد. من سال­ها تحقیق کردم که حالت و فرم چهره­‌ام چگونه است، چه رنگی بیشتر به من می­‌آید، چه نوع آرایشی من را جذاب‌تر می­‌کند. من سعی دارم تجربه­‌ها و دانش خودم را در اختیار شما دوستان قرار بدهم. ترفند­هایی که شاید آرزو می­‌کردید سال­ها پیش یاد گرفته بودید.

۱- ریمل کشیدن با استفاده از قاشق پلاستیکی

32-makeup-tips-001هنگام ریمل کشیدن روی مژه­‌های پایینی بهتر است از یک قاشق پلاستیکی استفاده کنید. این کار باعث می­‌شود تسلط بهتری داشته باشید و ریمل زیر چشم شما پخش نشود.

۲- رژ­گونه مخصوص حالت چهره شما

رژگونه مخصوص حالت چهرهرژ­گونه فقط رنگی کردن صورت نیست، بلکه خطوط و استخوان گونه را هم مشخص می­‌کند. پس شما می­‌بایست قبل از کشیدن رژ­گونه حالت چهره خودتان را بدانید (کشیده، گرد، مربعی، بیضی). رژ­گونه می­‌تواند گونه­‌های شمارا برجسته­‌تر و یا از برجستگی آن کم کند.

۳- نوار اسکاچ چشم

32-makeup-tips-003زمانی که شما دوست دارید خط­ چشم و یا سایه­‌چشم شما به صورت گربه­‌ای باشد، می­‌توانید از این نوار استفاده کنید. این نوار همچنین باعث می­‌شود که آرایش چشم شما بصورت متقارن باشد.

۴- پنهان کردن پف زیر چشم

پنهان کردن پف زیر چشماگر می‌­خواهید پف زیر چشمتان را بپوشانید بهتر است اول چروک­‌های زیر چشم را بی­رنگ کنید، سپس یک سایه رنگ تیره روی پف زیر چشم بکشید.

۵- سایه چشم

32-makeup-tips-005اگر می­‌خواهید آرایش چشمان‌تان به صورت طبیعی باشد، ابتدا یک سایه رنگ روشن (سفید، کرم و یا مرواریدی) را به گوشه داخلی چشم، وسط چشم و زیر استخوان ابرو بکشید، سپس سایه مورد نظر خود را روی آن بکشید.

۶- چگونه ریمل غلیظ (خشک)  شده را درست کنیم؟

32-makeup-tips-006گاهی اتفاق می‌­افتد که ریمل شما خشک می‌­شود. البته توجه کنید اگر بیشتر­از ۳-۴ ماه از مدت مصرف آن می­‌گذرد می‌­بایست آن را دور بریزید، اما اگر در کمتر­ از این زمان خشک شد می‌­توانید ۱ تا ۲ قطره از قطره‌­چشم  در داخل آن ریخته، خوب هم بزنید.

۷- قبل از رژ زدن بهتر است که:

32-makeup-tips-007با استفاده از یک مسواک کودک لبان خود را ماساژ دهید که اگر پوسته انداخته از بین برود. همچنین می‌­توانید از محلول شکر و روغن نارگیل کمک بگیرید و یا یک راه ساده‌­تر (اما نه زیاد کارا) استفاده از وازلین است.

۸- بهترین آرایش چشم برای شما

آرایش چشمعلاوه بر انتخاب رنگ سایه و مداد چشم، نحوه کشیدن سایه و خط­ چشم نیز مهم است. شما با استفاده از نحوه آرایش چشم می‌توانید چشمان‌تان را به هر صورتی که دوست دارید تبدیل کنید (بزرگ‌تر، کوچک‌تر، برجسته­‌تر و غیره). در ابتدا می‌‌بایست فرم چشمان‌تان را بدانید و سپس هر ایده­‌ای که دارید را پیاده کنید.

۹- چطور چشمان‌تان را بزرگ‌تر نشان دهید

32-makeup-tips-009اگر شما مداد چشم سفید ندارید حتما یکی تهیه کنید، چون می­‌خواهیم به شما ترفند جدیدی آموزش دهیم! برای درشت‌­تر نشان دادن چشمان‌تان بهتر است به‌جای استفاده از مداد چشم مشکی، از مداد چشم سفید استفاده کنید. همچنین اگر چشمان‌تان کمی انحنا دارد با این روش آنرا مخفی می­‌کنید.

۱۰- مژه‌­های پرپشت‌­تر

مژه پرپشتاگر می‌­خواهید مژه­‌های‌تان ضخیم‌­تر بنظر برسد، در مژه­‌های بالایی چشم‌تان مداد بکشید. این کار حتی اگر آرایشی هم ندارید به زیباتر شدن شما کمک می­‌کند.

۱۱- ساختن رنگ پایه برای سایه زدن

32-makeup-tips-011همیشه قبل از سایه زدن، یک سایه رنگ روشن (سفید، استخونی) استفاده کنید و تمام پلک خود را با آن بپوشانید، سپس سایه مورد نظر خود را روی آن بکشید.

۱۲- مژه های‌تان را همانند مژه مصنوعی کنید!

مژه مصنوعیشاید شما مژه‌های کوتاهی دارید و یا کم‌پشت، و نیاز دارید از مژه مصنوعی استفاده کنید. اما استفاده از مژه مصنوعی هم برای شما سخت است. من با استفاده از چند روش و ترفند به شما دوستان آموزش می‌دهم که چطور مژه‌های خودتان را به شکل مژه مصنوعی درآورید.

بعد‌از فر کردن مژه توسط فر‌مژه، یک لایه نازک پنکک روی مژه‌ها بزنید، سپس ریمل را به سراسر مژه‌ها بکشید.۲-۳ بار به مژه‌ها ریمل بکشید، البته در هر‌بار ریمل زدن فاصله زمانی ۳-۵ دقیقه را رعایت کنید. دقت کنید که هنگام ریمل کشیدن نیازی نیست ریمل را از پایین مژه به بالا بکشید، فقط جلو و پشت مژه‌ها را بپوشانید، همچنین ریمل را از راست به چپ به مژه‌ها بزنید. کار ما در اینجا تمام شد. البته بهتر است که مژه‌هایتان را چک کنید، که اگر جایی خوب پوشیده نشده را ترمیم کنید. حتی می‌توانید از خط‌ چشم مایع هم کمک بگیرید.

۱۳- راز فر­کردن مژه

فر مژهفر­مژه را از ریشه مژه‌­ها بزنید، سپس فر­مژه را به صورت برعکس گرفته، این­ کار را تکرار کنید. استفاده از فر­مژه باعث بلند­تر نشان دادن مژه­‌ها می­‌شود.

۱۴- حرارت دادن فر­مژه

حرارت دادن فر مژهاگر برای مدت ۳-۵ ثانیه فرمژه خود را حرارت دهید ( به وسیله سشوار) ، این گرما باعث بهتر حالت دادن مژه‌های‌تان می‌‌شود.

۱۵- بهترین انتخاب رنگ کرم‌­پودر

تطبیق رنگ کرم پودراگر رنگ کرم‌­پودر شما مناسب نباشد ممکن است چهره شما را خیلی زشت نشان دهد و البته همه ما از اینکه صورتی مثل روح­‌های سرگردان داشته باشیم نفرت داریم! مخصوصأ زمانی که رنگ صورت و گردن متفاوت باشد! پس رنگ کرم­‌پودر را با گردن خود چک کنید نه با صورت، چون گردن به اندازه صورت در معرض آفتاب قرار نمی­‌گیرد.

۱۶- استفاده از کارت اعتباری هنگام ریمل کشیدن

32-makeup-tips-016شما می‌­توانید یک کارت بانک (یا هر کارت مشابه و هم­‌اندازه آن) را پشت پلک‌­تان نگه دارید و سپس از پایین مژه­‌ها ریمل را به سمت بالا بکشید. این روش برای تسریع در کشیدن ریمل استفاده می‌­شود.

۱۷- راز بالا بردن چشم

بالا بردن چشماگر فاصله چشم و ابروی شما کم است می­‌توانید با این ترفند یک فاصله مجازی ایجاد کنید. یک مداد صورتی کم‌­رنگ مات بردارید، آنرا به کل استخوان زیر ابرو بکشید، سپس با انگشت آنرا یک‌­دست کنید که دیده نشود.

۱۸- سایه‌روشن کردن صورت

32-makeup-tips-018سایه‌روشن کردن صورت می‌تواند به برجسته کردن استخوان‌های گونه، کوچک کردن بینی، کم کردن غبغب و غیره کمک کند. در ابتدا می‌بایست شکل صورت خود را بدانید (بیضی، دایره، قلب، …). سایه‌روشن کردن صورت به این معناست که قسمت‌هایی از صورت تیره‌ تر از رنگ واقعی و یا روشن‌تر از رنگ صورت شود. در اکثر مواقع قسمت T صورت و زیر چشم‌ها روشن و دیگر قسمت‌های دیگر پوست مانند پایین استخوان گونه و گردن را تیره کنید. به یاد داشته باشید که ترکیب کردن رنگ‌ها چهره شما را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

۱۹- جلوگیری از پخش شدن خط­چشم

خط چشممن همیشه آرایش چشمم را چک می­‌کنم که مبادا بر­روی صورتم پخش شده باشد. معمولا خط­‌چشم­‌ها بعد­از مدتی پخش می‌­شوند مخصوصا اگر ضد­آب (واتر پروف)  نباشند. من محصولات ضد­آب را دوست ندارم، چون ترمیم آنها سخت است. بعد ­از کشیدن خط­چشم مقداری کرم‌­پودر را آرام به زیر چشمان‌تان بکشید، این کار باعث می‌شود خط‌چشم کم‌تر پخش شود.

۲۰- بزرگ کردن لب

32-makeup-tips-020همه ما می­‌دانیم که لب­‌های کمی بزرگ جذاب‌تر است. برای این کار مداد لب خود را کمی بالاتر­از خط لب خود بکشید (فقط کمی بالاتر. زیاده روی باعث زشت شدن لب شما می‌­شود) سپس رژ بزنید.

۲۱- کرم­‌پودر را رو به پایین بزنید

کرم پودراگرچه شما می­‌بایست صورت‌تان را رو به بالا بشویید و همچنین رو با بالا کرم مرطوب­‌کننده بزنید (برای جلوگیری از تضعیف چهره و کاهش چین­‌وچروک) اما باید دقت کنید که به دلیل وجود موهای ریز روی صورت‌تان  کرم‌­پودر و پنکک خود را رو به پایین بزنید.

۲۲- چه ابرویی به صورت‌تان می‌­آید؟

چه ابرویی به صورت‌تان می‌آیدخیلی از ما به تأثیر فرم ابرو در زیباتر شدن چهره‌مان کم‌تر توجه می­‌کنیم. فرم ابرو باید با فرم صورت مطابقت داده شود.

۲۳- کرم‌­های مرطوب­‌کننده رنگی

کرم مرطوب‌کننده رنگیکرم­‌های مرطوب­‌کننده رنگی و ضدآفتاب­های رنگی یکی از بهترین گزینه­‌های پوشاندن صورت‌تان است که خیلی بهتر­از کرم­‌های پوشاننده (B&B cream) هستند.

۲۴- تمیز­کننده سریع دور چشم با استفاده از کانسیلر­ها

تمیزی دور چشم با کانسیلراین یک راه کاملأ سریع و راحت است که دور چشم (سیاهی، لکه) ، ابرو (موهای ریز) و یا حتی اطراف لب (چروک‌ها)خود را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. یک لایه کانسیلر بزنید و سپس با انگشت خود آنرا یکدست کنید. کانسیلرها معمولأ یک درجه از رنگ کرم‌­پودرتان روشن‌­تر باید باشد. البته کانسیلر بسیار روشن‌­تر لک­ه‌ها را نمی­‌پوشاند، بلکه باعث سیاه­‌تر شدن لکه­‌ها می­‌شود.

۲۵- برس­ ریمل‌­های تمام شده خود را بشویید و نگه دارید!

32-makeup-tips-025هنگام تمام شدن ریمل بجای دور انداختن آن، برس آنرا بشویید و نگه دارید. از آن برای مرتب کردن ابرو­ها، رنگ کردن آن‌ها، سایه زدن ابروها و حتی هنگام اسپری زدن مو­ها استفاده می‌­شود.

۲۶- اضافی برس ریمل خود را پاک کنید

برس ریملپیش از استفاده از ریمل، حتما اضافی ریمل را با یک دستمال تمیز از روی برس پاک کنید. شاید فکر کنید این کار مقرون‌به‌صرفه نیست، اما اشتباه است. چون در غیر ­این صورت مجبورید اضافی آنرا از روی مژه­‌های خود پاک کنید.

۲۷- پنهان کردن جای جوش و لکه

پنهان کردن جای جوش و لکهبرای پنهان کردن جای جوش و لکه­‌های کوچک با استفاده از برس خط­ چشم مقداری از کانسیلر بردارید و دقیقأ روی آن بزنید. این کار مقرون‌­به‌­صرفه‌­تر است.

۲۸- خط چشم را تمیز بکشید

تمیزی خط چشمبا اینکه خط چشم­‌های مایع چشم را جذاب‌تر می­‌کند اما استفاده از آنها کمی سخت است. بعد از استفاده از خط چشم مایع با استفاده از سایه چشم نقص­‌های آنرا برطرف کنید.

۲۹- ماندگار کردن رژ لب

رژ لب ماندگاربعد از رژ لب زدن، مقداری پودر تثبیت­‌کننده آرایش روی دستمال ریخته و روی لب بکشید.

۳۰- مژه مصنوعی

مژه مصنوعیمژه را از توی پوست در آورده، مقداری چسب بزنید، حدود ۴۵ ثانیه صبر کنید، وسط مژه مصنوعی را گرفته و با سطح مژه خود هم‌تراز کنید، انگشت خود را بالای مژه نگه دارید و فشار دهید، سپس ریمل بکشید.

۳۱- سه بعدی کردن لب

رژ لب سه‌بعدیاین کار بسیار ساده است. بعد از رژ لب زدن انگشتتان را کمی آغشته به رژ یا سایه چشم کمرنگ‌­تر­از رژ خود کرده و روی مرکز لب (بالا و پایین) بکشید.

۳۲- آیا لوازم آرایشی هم تاریخ انقضا دارند؟

باید گفت بله. با اینکه ما هزینه‌­های سنگینی برای خرید لوازم آرایشی می‌­کنیم، باید بدانیم استفاده از وسایل آرایشی فاسد لطمه‌های جبران‌ناپذیری به پوست ما می‌­رسانند، مخصوصأ آن‌هایی که با چشم ما در ارتباط هستند. پس همیشه سعی کنید لوازم آرایشی سالم در کشوی میز­آرایشی خود نگه دارید. در زیر مدت استفاده لوازم ­آرایشی گفته شده است.

تاریخ انقضای لوازم آرایش

ریمل ۳-۴ ماه، رژ­گونه ۱۲-۱۸ ماه، لاک ۲ سال، کرم­پودر ۶-۱۲ ماه، رژ لب ۱۲-۱۸ ماه، مداد چشم ۱۸-۲۴ ماه

و این هم پایان ۳۲ نکته و ترفند آرایشی، البته به تعداد زنان و مردان، نکته و ترفند هست برای زیباتر شدن.

منبع:

http://www.listotic.com/32-makeup-tips-that-nobody-told-you-about/